Gabinet Neurochirurgiczny

Neurochirurg w Szpitalu Pod Bukami w Bielsku

Specjaliści z dziedziny neurochirurgii zajmują się, podobnie jak neurolodzy, diagnozą oraz terapią w chorobach układu nerwowego. Istotną różnicę stanowi jednak fakt, że poza rozpoznaniem neurochirurg może przeprowadzać małoinwazyjne zabiegi, a także kwalifikować pacjentów do operacji w warunkach klinicznych - prowadząc jednocześnie ich leczenie.

Neurochirurg — od czego jest?

Wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się neurochirurg. Warto to wyjaśnić. Jest to lekarz specjalizujący się w neurochirurgii. Oznacza to, że zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń związanych z układem nerwowym, a także wystawieniem skierowań na operacje neurochirurgiczne, które również może wykonać.

Neurochirurdzy w gabinetach mają dogłębną wiedzę na temat anatomii, fizjologii i patologii mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych i innych struktur neurologicznych. Pracują w ścisłej współpracy z zespołem medycznym, w tym z innymi specjalistami, takimi jak: neurologowie, radiolodzy, anestezjolodzy i rehabilitanci. Ich celem jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki neurologicznej, obejmującej zarówno aspekt diagnostyczny, jak i terapeutyczny.

Co leczy neurochirurg? Leczenie neurochirurgiczne w gabinecie w Bielsku w naszej poradni obejmuje szeroki zakres schorzeń oraz nieprawidłowości związanych z układem nerwowym. Zalicza się do nich m.in.:

  • guzy mózgu — specjalista może zlecić operacje mające na celu usunięcie zarówno łagodnych, jak i złośliwych guzów mózgu przy minimalizacji uszkodzenia zdrowej tkanki;
  • choroby kręgosłupa, w poradni schorzeń, leczenia kręgosłupa w Bielsku — neurochirurg kręgosłupa może leczyć różne schorzenia, takie jak: przepuklina dysku, stenoza kanału kręgowego, skolioza, urazy kręgosłupa i wypadnięcia kręgów; dobry neurochirurg od kręgosłupa może wykonać w gabinecie procedury mające na celu stabilizację kręgosłupa lub udrożnienie uciskających struktur nerwowych;
  • urazy głowy i mózgu — obejmuje krwiaki, stłuczenia mózgu, złamania czaszki i wycieki płynu mózgowo-rdzeniowego: wodogłowie — wystawienie diagnozy oraz skierowania na operację pozwalającą na równomierne rozprowadzanie płynu mózgowo-rdzeniowego w organizmie;
  • zaburzenia krążenia mózgowego. Warto zaznaczyć, że neurochirurg, np. neurochirurg w Bielsku-Białej w Szpitalu pod Bukami, może leczyć także szereg innych schorzeń, samodzielnie lub przy współpracy z innymi specjalistami.

Kiedy do neurochirurga w Bielsku-Białej?

W związku z tym, że neurochirurg zajmuje się układem nerwowym, należy zgłosić się do niego gdy występują objawy lub problemy związane z tym obszarem naszego ciała.

Ze specjalistą warto skonsultować się w przypadku poważnego urazu głowy, a także podejrzenia wycieku płynu-mózgowo rdzeniowego (np. wyciek z nosa lub uszu po uderzeniu w głowę). Poradnia neurochirurgiczna w Bielsku przyjmuje także pacjentów z objawami takimi jak: nawracające bóle głowy, napady padaczkowe, zaburzenia widzenia, trudności w mowie czy niepokojące zmiany osobowości, które mogą wskazywać na obecność guza mózgu.

Do specjalisty warto udać się także w przypadku problemów z kręgosłupem oraz poruszaniem się. Ponadto neurochirurg w Bielsku-Białej prywatnie zajmuje się wrodzonymi wadami neurologicznymi — wodogłowie, przepuklina oponowo-rdzeniowa lub guzy mózgu W przypadku wątpliwości, czy konieczna jest wizyta u neurochirurga, należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni objawy i wyda dalsze zalecenia.

Dzwoniąc po numer rejestracji, masz możliwość umówienia dogodnego terminu wizyty do specjalistów neurochirurgów:

  • dr n. med.Krzysztof Czerwiński - specjalista neurochirurg, neurolog
  • lek. med.Jędrzej Kubica - specjalista w dziedzinie neurochirurgii

Czym się różni neurolog od neurochirurga?

Neurolog i neurochirurg to dwie odrębne specjalizacje medyczne, które zajmują się różnymi aspektami układu nerwowego. Neurolodzy skupiają się na badaniu pacjentów, interpretacji wyników badań diagnostycznych, stawianiu diagnozy i prowadzeniu leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego. Zajmują się szerokim spektrum schorzeń neurologicznych, takich jak: choroby neurodegeneracyjne (np. choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane), migreny, padaczka, zaburzenia ruchowe, bóle głowy, zaburzenia snu.

Neurochirurgia jest specjalizacją chirurgiczną, która obejmuje interwencje chirurgiczne w leczeniu schorzeń układu nerwowego — usunięcie guzów mózgu, leczenie urazów, operacje kręgosłupa, procedury wodogłowia i inne zabiegi mające na celu leczenie schorzeń neurologicznych. Tak jak wspomniano wcześniej, specjaliści ci bardzo często ze sobą współpracują dla zapewnienia pacjentom możliwie najlepszego leczenia.

W gabinecie przyjmują

dr n. med.

Krzysztof Czerwiński

specjalista neurochirurg, neurolog

lek. med.

Jędrzej Kubica

specjalista w dziedzinie neurochirurgii

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)