Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Gdzie na rezonans magnetyczny w Bielsku Białej?

Rezonans magnetyczny to jedno z najdokładniejszych i najbezpieczniejszych badań diagnostyki obrazowej. Pozwala szczegółowo zbadać stan tkanek miękkich i struktur kostnych podczas jednego badania. Specjalista radiolog może ocenić rodzaj, rozległość i stopień zaawansowania zmian chorobowych. Rezonans wykorzystywany jest w diagnostyce wielu chorób rozmaitych narządów ludzkiego ciała, stosuje się go zarówno przy podejrzeniu zmian nowotworowych, jak i do wykrywania wad wrodzonych czy oceny stawów po przebytym urazie. Jeśli potrzebny Ci rezonans magnetyczny w Bielsku, w naszej placówce znajduje się pracownia rezonansu. Wykonasz u nas rezonans magnetyczny w Bielsku prywatnie.

Jaki rezonans magnetyczny wykonasz w pracowni Pod Bukami w Bielsku?

Dysponujemy sprzętem oraz dedykowanym oprogramowaniem, dzięki któremu możemy przeprowadzić szczegółowe badania następującego rodzaju:

 • rezonans magnetyczny kolana,
 • rezonans magnetyczny łokcia,
 • rezonans magnetyczny stawu skokowego,
 • rezonans magnetyczny nadgarstka.

Jesteś po urazie, przed planowanym zabiegiem operacyjnym, albo poszukiwane są zmiany zwyrodnieniowe, które odpowiadałyby za odczuwany przez Ciebie ból? Wszystkie te sytuacje są wskazaniami do wykonania badania obrazowego, jakim jest rezonans. Wykonujemy rezonans magnetyczny z kontrastem lub bez.

Przeprowadzamy badanie skupiające się na obszarze całej kończyny dolnej lub górnej, albo na wybranym, bardziej sprecyzowanym fragmencie.

Rezonans magnetyczny może być badaniem uzupełniającym diagnostykę (np. w celu doprecyzowania wyników innych badań obrazowych) lub badaniem rozpoznawczym.

Umożliwiamy badanie rezonansem magnetycznym w systemie otwartym. Oznacza to, że nie ma konieczności umieszczania badanej osoby w zamkniętej tubie (co bywa problematyczne dla osób cierpiących na klaustrofobię oraz dla dzieci). Badanie rezonansem otwartym jest także mniej stresujące dla osób wyjątkowo wrażliwych na hałas (np. cierpiących na autyzm).

Rezonans magnetyczny w Bielsku Białej – to musisz wiedzieć przed badaniem

Badanie rezonansem magnetycznym jest bezbolesne i bezpieczne dla badanej osoby. Jeśli zdecydujesz się na badanie, personel medyczny poinformuje Cię, jak należy przygotować się do rezonansu. Większość badań tego typu nie wymaga specjalnego przygotowania. Najważniejsze jest to, aby nie mieć na sobie żadnych elementów metalowych, które zakłócają pozyskiwany w rezonansie obraz. Należy zwrócić uwagę nie tylko na brak zegarka czy biżuterii, ale również na to, by założyć ubranie bez guzików, zamków błyskawicznych i metalowych sprzączek czy drutów, np. w biustonoszu.

Zalecane jest, aby w dniu badania nie wykonywać makijażu ani nie układać włosów za pomocą lakieru – wiele kosmetyków kolorowych oraz lakierów do włosów zawiera bowiem drobinki metali. Wybierając się na rezonans magnetyczny w Bielsku-Białej zwróć uwagę na fakt, iż położenie miasta umożliwia łatwy dostęp z miast ościennych i całego województwa śląskiego.

Badania MRI przeprowadza wyszkolony personel techniczny.
Pracownią kieruje specjalista radiolog z wieloletnim doświadczeniem lek. med. Anna Osierda

Badania wykonywane są jednym z najnowocześniejszych, wysokiej klasy aparatem – O-scan firmy ESAOTE
Dedykowane oprogramowanie pozwala na przeprowadzanie badań stawów kolanowych, skokowych, łokciowych i nadgarstka.
Zaletą badania w nowym urządzeniu, którą pacjenci z pewnością docenią, jest fakt przyjaznego dla pacjentów systemu otwartego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na klaustrofobię. W przeciwieństwie do aparatów z systemem zamkniętym pacjent na czas badania nie jest umieszczany wewnątrz tuby.


W związku z niskim natężeniem pola magnetycznego i minimalnym poziomem hałasu MRI O-Scan jest idealny do przeprowadzania diagnostyki medycznej dzieci (rezonans magnetyczny dzieci). Podczas badania jest możliwa obecność rodziców, co minimalizuje dyskomfort małych pacjentów.

Lewa kolumna

Jak przygotować się na badanie rezonansem magnetycznym:

 • na badanie prosimy zgłosić się ok.10 minut przed ustaloną godziną badania,
 • osoby chore nie powinny przed badaniem przerywać dotychczasowego leczenia farmakologicznego,
 • ze względu na czas trwania badania (ok.20-40 min.) nie należy jeść i pić na godzinę przed badaniem,
 • ze względu na pole magnetyczne do pomieszczenia, w którym znajduje się aparat NIE WOLNO wnosić: kluczy, zegarków, kart magnetycznych, telefonów, kolczyków, pierścionków, łańcuszków i innych metalowych przedmiotów oraz urządzeń elektronicznych,
 • w niektórych przypadkach dla uzyskania odpowiedniego obrazu diagnostycznego konieczne jest podanie dożylnie środka kontrastowego, który sporadycznie może wywołać reakcję alergiczną.

W dniu badania prosimy posiadać przy sobie:

 • czytelnie wypełnione skierowanie od lekarza,
 • wyniki wcześniej wykonywanych badań (RTG,TK,USG itp.) wraz ze zdjęciami i opisami,
 • dowód osobisty bądź inny dokument tożsamości.

Wynik należy odebrać osobiście bądź przez osobę upoważnioną do odbioru wyniku.

Prawa kolumna

Nie badamy pacjentów (przeciwwskazania bezwzględne do wykonania rezonansu):

 • z wszelkimi stymulatorami czyli rozrusznikami serca, kardiowerterami- defibrylatorami, bio- i neurostymulatorami, implantami ślimakowymi, pompami infuzyjnymi lub pozostawionymi przewodami po rozrusznikach serca
 • z ortopedyczną stabilizacją zewnętrzną

Możemy badać pacjentów (materiały bezpieczne lub przeciwskazania względne):

 • z klipsami tytanowymi wyprodukowanymi po 1995 roku
 • ze stentami, by-passami od 6 tyg. po zabiegu
 • z zastawkami sztucznymi serca firmy CarboMedic
 • z implantami w kręgosłupie
 • z metalowymi wszczepami ortopedycznymi
 • z protezami stawów
 • ze szwami skórnymi

W przypadku posiadania implantów metalowych prosimy naszych pacjentów o przyniesienie karty wypisowej lub atestu implantu lub innej dokumentacji medycznej określającej rodzaj zastosowanego implantu.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Bielsku w pracowni Pod Bukami

  bez kontrastu z kontrastem
Rezonans Magnetyczny Stawu Łokciowego 499 zł 550 zł
Rezonans Magnetyczny Stawu Kolanowego 499 zł 550 zł
Rezonans Magnetyczny Stawu Skokowego 499 zł 550 zł
Rezonans Magnetyczny Stawów Nadgarstka 499 zł 550 zł
Rezonans Magnetyczny Ręki 499 zł 550 zł
Rezonans Magnetyczny Stopy 499 zł 550 zł

 

Zapraszamy we wtorki i piątki w godz: 14.00-18.00 oraz w soboty w godz: 8.00-12.00
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godz: 7.00-20.00

W gabinecie przyjmują

lek. med.

Anna Osierda

specjalista radiolog

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)