Lekarza rodzinny - PRYWATNIE

Z przyjemnością informujemy, iż w naszej Przychodni w Bielsku mogą Państwo skorzystać z wizyty u lekarza pediatry PRYWATNIE.

Do lekarza rodzinnego w Bielsku w Poradni Po Bukami są krótkie terminy na wizyty.

 

Lekarz rodzinny prywatnie a internista

Dla wielu osób lekarz rodzinny i internista to ten sam specjalista. Warto już teraz zaznaczyć, że nie są to tożsame specjalizacje. Jakie są różnice? Lekarz rodzinny to specjalista, który zajmuje się opieką zdrowotną pacjentów w każdym wieku. Może być pierwszym kontaktem w przypadku wielu różnych problemów zdrowotnych. Zajmuje się ich diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem. Lekarz ogólny prywatnie koordynuje opiekę zdrowotną i może skierować pacjenta do specjalisty, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Internista to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i opieką nad dorosłymi pacjentami. Podobnie jak lekarz ogólny, ma rozległą wiedzę na temat różnych dziedzin medycyny i jest w stanie diagnozować oraz leczyć szeroki zakres chorób.

Podsumowując, lekarz rodzinny to lekarz ogólny, który zajmuje się pacjentami we wszystkich grupach wiekowych, podczas gdy internista to specjalista skupiający się na opiece nad dorosłymi pacjentami.

Z czym pomoże prywatny lekarz rodzinny w Bielsku?

Lekarz ogólny, czyli lekarz pierwszego kontaktu prywatny może pomóc w różnych sytuacjach związanych ze zdrowiem. Zajmuje się on ogólną opieką zdrowotną pacjenta, zarówno w przypadku problemów zdrowotnych, jak i profilaktycznie. Może udzielać porad dotyczących zdrowego stylu życia, wykonywać rutynowe badania kontrolne i szczepienia. Udając się prywatnie do lekarza rodzinnego, można liczyć na diagnozę oraz zaleceniach dotyczące leczenia wielu powszechnych schorzeń, takich jak: infekcje, przeziębienie, grypa, alergie, skaleczenia, wysypki, bóle głowy czy bóle brzucha.

Lekarz rodzinny może również prowadzić leczenie chorób przewlekłych, m.in. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy astmy. Tak jak wspomniano wcześniej, jeśli pacjent wymaga specjalistycznej opieki, lekarz ogólny może skierować go do odpowiedniego specjalisty.

Dlaczego warto wybrać lekarza rodzinnego prywatnie w Bielsku?

Wizyta prywatna lekarza rodzinnego stanowi coraz częściej wybierany sposób konsultacji. Dlaczego pacjenci się na nią decydują? Bardzo często specjaliści ci są bardziej dostępni oraz oferują elastyczne godziny, w tym wieczorne lub weekendowe wizyty. Może to być szczególnie korzystne dla osób o napiętych harmonogramach lub wymagających natychmiastowej opieki.

Z ich usług często korzystają rodzice małych dzieci, którzy potrzebują natychmiastowej porady. Lekarz ogólny prywatny często ma więcej czasu na każdą wizytę, ponieważ nie musi obsługiwać dużej liczby pacjentów w krótkim czasie. W związku z tym może dokładniej przeprowadzać wywiad, wysłuchać chorego, odpowiedzieć na pytania i skupić się na jego indywidualnych potrzebach zdrowotnych.

Podczas prywatnych wizyty u tego samego specjalisty może nawiązać się relacja pomiędzy lekarzem i pacjentem, co sprzyja lepszej komunikacji i większemu zaufaniu. Specjalista w takiej sytuacji może bardziej skoncentrować się na indywidualnych potrzebach i preferencjach pacjenta, a także uwzględnić czynniki psychologiczne i społeczne wpływające na zdrowie.

Prywatny lekarz rodzinny w Bielsku-Białej POZ POD BUKAMI

Lekarz rodzinny prywatnie w Bielsku-Białej w POZ POD BUKAMI dostępny jest w gabinetach przy ul. Straconki 57 oraz ul. Kustronia 40a (Szara 3).

Pomoc znajdą tu pacjenci w każdym wieku oraz w wieloma różnymi schorzeniami. Posiadamy także gabinety specjalistyczne, do których mogą zostać Państwo skierowani, gdy zaistnieje taka potrzeba. Wizyty odbywają się stacjonarnie oraz w formie teleporady.

W celu umówienia spotkania lub rozmowy z lekarzem należy skontaktować się z recepcją: 33 496 33 66 (POZ ul. Straconki), 33 496 33 63 (POZ ul. Kustronia). Telefonicznie odpowiemy także na trapiące Państwa pytania.

 

Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza rodzinnego w Bielsku?

Koszt wizyty u lekarza rodzinnego prywatnie POD Bukami w Bielsku wynosi 160 zł.

W gabinecie przyjmują

lek.

Wegienko Wiktor

specjalista medycyny rodzinnej

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)