Kompleksowy Program Leczenia Otyłości

Chcesz skorzystać z Programu Leczenia Otyłości?
Potrzebujesz więcej informacji?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie i przedstawimy szczegóły. 

mężczyzna odchudza się

Otyłość dotyka dzisiaj coraz więcej osób. I zanim spojrzymy na nią jako na jednostkę chorobową, należy zobaczyć ją w szerszym kontekście, jako poważny problem społeczny w krajach rozwiniętych oraz rozwijających się. Dlaczego poważny? Bo rzutuje na wiele obszarów naszego życia, od pracy, przez skłonność do stanów depresyjnych, po relacje z innymi ludźmi.

Coraz większy pęd współczesnego świata, dużo mniejsza aktywność fizyczna niż jeszcze trzydzieści lat temu, zwiększenie ilości produktów przetworzonych i wysokokalorycznych, sprawiają, że tak łatwo przybieramy na wadze. 

 

 

 

Przytyć jest łatwo, schudnąć dużo trudniej.
Wie o tym każda osoba, która kiedykolwiek miała więcej kilogramów. 
Jako eksperci zdajemy sobie sprawę z tego, że żeby przejść drogę do szczupłej sylwetki i odzyskać zdrowie potrzebne są wiedza, wsparcie i motywacja i monitorowanie efektów. Dopiero wtedy osoba, która choruje na otyłość ma szansę poprawić swój stan zdrowia. 

Dlatego proponujemy Ci sprawdzone i całościowe rozwiązanie jakim jest: 

 

 

arrowDown

 

kobieta po terapii odchudzającej

“PROGRAM KOMPLEKSOWEGO LECZENIA OTYŁOŚCI”

 • Czy wiesz, że Polska zajmuje niechlubne piąte miejsca na świecie pod względem liczby dzieci z nadmierną masą ciała?
 • Czy wiesz, że nasze dzieci tyją również najszybciej w Europie?
 • Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że rzadko kiedy dziecko wyrasta z otyłości i najczęściej staje się otyłym dorosłym?
 • 3 na 5 dorosłych Polaków ma nadwagę, a co czwarty dorosły Polak choruje na otyłość.
 • Czy należysz do tych 80 % społeczeństwa, które nie postrzega otyłości jako choroby, a jedynie jako defekt kosmetyczny?

 

 •  

Otyłość jest chorobą. Często niezdiagnozowaną i nieleczoną.
Rozwija się najczęściej przez wiele lat i raczej nie zniknie z dnia na dzień.

Dlatego odpowiadając na rosnącą potrzebę wszystkich tych osób, które jednak chcą zadbać nie tylko o swój wygląd, ale przede wszystkim zdrowie, przygotowaliśmy Kompleksowy Program Leczenia Otyłości.
 

Na początek spójrzmy, jakie są przyczyny otyłości:

przyczyny

Otyłość ma kompleksowy wpływ na życie. Niestety negatywny.

 • wpływa na teraźniejszość i codzienność (problemy z poruszaniem się, szybsza męczliwość, problem z wykonywaniem codziennych czynności)
 • niesie za sobą powikłania: ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II rośnie 90- krotnie u osób, których BMI wynosi powyżej 35
 • wzrasta ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, bezdech nocny)
 • trudności z budowaniem relacji osobistych, zawodowych i rodzinnych
 • trudności ze znalezieniem i utrzymaniem pracy
 • wpływ na samoocenę i poczucie własnej wartości
   

Dlatego warto do niej podejść całościowo, bo dopiero wtedy mamy szansę na uzyskanie efektów,
które przełożą się na różne obszary  życia, a nie tylko na poprawę zdrowia czy uniknięcie chorób cywilizacyjnych. 
 

Szczegóły Kompleksowego Programu Leczenia Otyłości

Efekty naszych działań zależą od wielu czynników. Otyłość to poważny problem, dlatego nasze grono ekspertów podchodzi do niej bardzo poważnie, koncentrując się na wielu obszarach.  
 

01

PRZEPROWADZIĆ KOMPLEKSOWY WYWIAD

I ETAP LECZENIA OTYŁOŚCI W SZPITAL POD BUKAMI W BIELSKU

DIAGNOSTYCZNO – EDUKACYJNY

 1. Badania krwi: Morfologia, OB, Kreatynina, Glukoza, Lipidogram, Kwas moczowy, Próby wątrobowe, (ALT, AST, bilirubina całkowita, ALP, GGTP), TSH, FT4, Anty-TPO, Insulina, CRP, HB1AC
 2. Badania obrazowe
  • USG jamy brzusznej
  • USG tarczycy
  • EKG
 3. Wizyta u internisty, lekarza specjalizującego się w leczeniu otyłości.

CENA: 880ZŁ

02

SPRAWDZIĆ STAN TWOJEGO ZDROWIA

II ETAP LECZENIA OTYŁOŚCI W SZPITAL POD BUKAMI W BIELSKU

WSPIERAJĄCY

• Dwie konsultacje u dietetyka
• Ustalenie planu żywienia
• Konsultacja konsultacja ze specjalistą aktywności ruchowej dotycząca wysiłku fizycznego

CENA: 400ZŁ

03

WDROŻYĆ ODPOWIEDNIE PROCEDURY LECZENIA, DIETY I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

III ETAP LECZENIA OTYŁOŚCI W SZPITAL POD BUKAMI W BIELSKU

TERAPEUTYCZNO – SPECJALISTYCZNY

• Konsultacja psychologa
• Konsultacja chirurgiczna - bariatria

CENA: 300ZŁ

Zapraszamy do kontaktu:

Co wyróżnia
Kompleksowy Program Leczenia Otyłości?

 • Kompleksowe, indywidualne podejście – do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, bo przecież nie ma dwóch takich samych osób.
 • Zespół ekspertów, którzy dokładnie wiedzą, jak  zająć się Twoim problemem – dzięki czemu możemy zadbać o Ciebie z każdej strony i wspierać wzajemnie swoje działania.
 • Edukacja żywieniowa – dzięki temu, że dowiesz się, co i kiedy masz jeść, poczujesz się spokojniej i będziesz mógł wdrażać nowe, zdrowe nawyki.
 • Wsparcie emocjonalne – każdy z nas potrzebuje czuć się zaopiekowany, zwłaszcza, kiedy przechodzi przez trudne procesy a w głowie kłębią się różne myśli.
 • Indywidualna ocena aktywności fizycznej - podczas spotkania wyznaczamy długoterminowy cel do realizacji, taki, który pacjent jest w stanie osiągnąć przy swoich obecnych możliwościach. Określamy metody pracy i zakres czasowy wysiłku.
 • Leczenie chirurgiczne (jeśli będzie wymagana operacja bariatryczna, na pewno się tym zajmiemy) – są przypadki, kiedy musimy pójść krok dalej i podjąć działania bardziej inwazyjne. Najważniejsze, że jeśli do tego dojdzie, będziesz pod opieką specjalistów.
   
lekarz dietetyk

Jeśli znalazłeś się w tym miejscu, to znaczy, że naprawdę potrzebujesz pomocy i jesteś na nią gotowy. A jeśli się wahasz, zawsze warto zadzwonić i skonsultować swoje obawy.

Z przyjemnością informujemy, iż otrzymaliśmy akredytację Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji potwierdzającą spełnienie wymagań niezbędnych do profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości.

akredytacja

ptlo

certyfikat pt

 

Co warto wiedzieć o lekarzu dietetyku obesitologu.

Czym zajmuje się lekarz dietetyk?

Lekarz dietetyk to specjalista medyczny, który posiada wiedzę z zakresu medycyny i dietetyki; może pomóc pacjentom w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowej masy ciała poprzez odpowiednie odżywianie. Główne zadania lekarza dietetyka to diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób związanych z żywieniem (otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II, choroby serca, zaburzenia lipidowe, choroby jelitowe, alergie pokarmowe czy niedobory witamin i minerałów).

Na podstawie analizy stanu zdrowia i historii pacjenta, lekarz dietetyk w Bielsku opracowuje spersonalizowany plan żywieniowy, który dostosowany jest do unikalnych potrzeb, preferencji, stylu życia i celów zdrowotnych pacjenta. Ponadto specjalista z tego zakresu udziela rzetelnych informacji na temat zdrowego odżywiania, zalecanych składników odżywczych, sposobów przygotowywania posiłków, a także odpowiada na pytania dotyczące żywienia.

Warto podkreślić, że lekarz dietetyk posiada wykształcenie medyczne, co oznacza, że ​​może również leczyć choroby i przepisywać leki w związku z problemami żywieniowymi. Jednak w swojej pracy skupia się głównie na indywidualnych planach żywieniowych i wsparciu pacjentów w osiąganiu zdrowia poprzez właściwe odżywianie.

Kim jest obesitolog?

Zastanawiając się, jaki lekarz od odchudzania, warto także wyjaśnić kim jest obesitolog. Jest on także nazywany lekarzem od otyłości, nadwagi. Specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i badaniu problemów związanych z nadmierną masą ciała.

Obesitolog zajmuje się różnymi aspektami leczenia nieprawidłowej wagi, w tym:

 • ocena stopnia otyłości pacjenta przy użyciu różnych wskaźników,
 • opracowanie planu leczenia, który może obejmować zmiany w diecie, aktywność fizyczną, terapię, farmakoterapię lub chirurgiczne leczenie otyłości, zmniejszanie powikłań zdrowotnych wywołanych przez nadmierną masę ciała.

Wyjaśniając, jaki lekarz leczy otyłość, warto podkreślić, że obesitologia to dziedzina interdyscyplinarna, która współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak: dietetyk, psycholog, chirurg bariatryczny czy endokrynolog, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z nadmierną masą ciała. Celem obesitologii jest nie tylko pomaganie pacjentom schudnąć, ale także poprawienie ich zdrowia ogólnego i jakości życia.

Leczenie nadwagi, otyłości — kiedy skorzystać z pomocy specjalisty?

Poradnia leczenia otyłości to miejsce, które warto odwiedzić, gdy samodzielne próby zmiany stylu życia i redukcji masy ciała nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub gdy istnieją dodatkowe czynniki ryzyka zdrowotnego. Dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty, gdy wysoka waga powoduje problemy zdrowotne, nie tylko fizyczne, ale także psychiczne (niskie poczucie własnej wartości, depresja czy inne zaburzenia emocjonalne).

Ponadto leczenie otyłości, nadwagi pod okiem specjalisty jest wskazane, gdy istnieją czynniki genetyczne lub metaboliczne powodujące nadmierną masę ciała.

Warto pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który przeprowadzi kompleksową ocenę stanu zdrowia i zaproponuje odpowiednie metody leczenia. W wielu przypadkach, połączenie zmiany diety, zwiększenia aktywności fizycznej oraz wsparcia medycznego może przynieść najlepsze rezultaty w redukcji masy ciała i poprawie ogólnego stanu zdrowia.

W gabinecie przyjmują

dr n. med.

Michał Dyaczyński

specjalista chirurgii ogólnej

lek.

Agnieszka Habla-Gadzina

specjalista chorób wewnętrznych, certyfikowany obesitolog

Magdalena Kornacka

dietetyk chorób metabolicznych

mgr

Dariusz Gadzina

specjalista aktywności ruchowej w obesitologii

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)