Gabinet Chirurgii Naczyniowej

Prawidłowe funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego ma kluczowe znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Udrażnianiem chorych naczyń, jak również leczeniem innych chorób tego układu zajmuje się chirurgia naczyniowa.

Wykonujemy badanie USG Doppler.

 

Pierwszymi objawami, które mogą sugerować problemy dotyczące funkcjonowania układu naczyniowego dotyczą przede wszystkim uczucia ciężkości w okolicach kończyn dolnych, jak również pojawienia sie opuchlizny, skurczów czy poczucia pieczenia. Do symptomów chorób układu krążenia można zaliczyć także częste mrowienie, drętwienie, problemy z czuciem w kończynach,przebarwienia na skórze, pajączki, krwiaki.

Podstawową formą diagnostyczną jest USG Dopplera. Badanie to może obejmować zarówno tętnice kończyn dolnych i górnych, jak i tętnic szyjnych, kręgowych bądź trzewnych. Dzięki USG możliwe jest uzyskanie informacji na temat przepływu krwi oraz pracy zastawek żylnych, wydolności pracy tętnic oraz żył, obecności ewentualnych zwężeń (mogących prowadzić do choroby zakrzepowo-zatorowej). Podczas badania do ciała pacjenta przykładana jest głowica wysyłająca ultradźwięki, które odbijają się następnie od komórek krwi, a następnie zostają zarejestrowane i przedstawione w formie obrazu. Badanie Dopplera jest procedurą nieinwazyjną, nie ma ku niemu przeciwwskazań. Stanowi ono bazę do dalszych kroków w leczeniu - operacyjnym bądź farmakologicznym.

 

W gabinecie przyjmują

dr n. med.

Marek Szewczyk

specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej

lek.med.

Krzysztof Pietrzak

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)