Przygotowanie do badania USG układu moczowego

Przygotowanie do badania USG układu moczowego:

1. Dzień poprzedzający badanie nie jeść ciężkostrawnych smażonych potraw, surowych jarzyn, owoców i ciemnego pieczywa. Ostatni posiłek ok. 8 godzin przed badaniem.
2. Pacjent przychodzi na badanie na czczo ( nie przyjmuje pokarmów ). Nie pali papierosów, nie pije kawy i mocnej herbaty, nie żuje gumy do żucia.
3. Dwie godziny przed badaniem wypić 2-3 szklanki wody niegazowanej i postarać się zatrzymać mocz w pęcherzu tak aby był  średnio wypełniony ale nie maksymalnie.
4. Zażywać ESPUMISAN 1 dzień poprzedzający badanie 2 kapsułki 3 razy dziennie. W dniu badania 2 kapsułki rano

Badanie w godzinach popołudniowych:

1. Pacjent przychodzi na badanie po 6-8 godzinnej przerwie w jedzeniu ( lekki posiłek ). Może pić wodę niegazowaną .
Pozostałe zalecenia jak wyżej

Wskazana wcześniej regulacja wypróżnień

Prosimy o przynoszenie wyników poprzednich badań USG, TK, MR.

Chcesz wiedzieć więcej o badaniu USG? Zajrzyj w odpowiednią zakładkę: badanie USG.