Laser Tango

Zalety laserowego leczenia jaskry

Przewagą laseroterapii nad tradycyjnym leczeniem jaskry jest szybkie działanie – poprawa następuje już po tygodniu od wdrożenia tej metody. Tak szybkie działanie odczuwa aż 75% pacjentów decydujących się na ten rodzaj terapii.


Poza tym metoda SLT w leczeniu jaskry ma szereg innych zalet:

 • efektywność – poprawia wydajność procesów transportowych regulujących ciśnienie w obrębie gałki ocznej,
 • selektywność – impuls wybiórczo ogniskowany jest na komórkach barwnikowych w obrębie kąta przesączania,
 • precyzyjność - wiązka lasera dokładnie trafia w określony punkt, a dzięki krótkim impulsom chroni tkanki przed poparzeniem,
 • powtarzalność – zabiegi mogą być wykonywane wielokrotnie i nie generują skutków ubocznych,
 • bezpieczeństwo – zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie pozostawia blizn ani nie generuje skutków ubocznych.

Przed zabiegiem wykonuje się miejscowe znieczulenie oka, a następnie zbliża soczewkę umożliwiającą dokładne skierowanie wiązki lasera. Czas trwania zabiegu to kilkanaście minut.

Wskazania do stosowania selektywnej laserowej trabekuloplastyki to:

 • zła tolerancja leków kroplowych;
 • brak reakcji na leki;
 • nieskutecznej laseroterapii ALT;
 • wspomaganie leczenia farmakologicznego;
 • dla pacjentów po operacjach przetokowych jaskry z niestabilnym ciśnieniem wewnątrzgałkowym;

Leczenie jaskry – w Szpitalu Pod Bukami w Bielsku!

laser Tango do leczenia jaskry

Laser okulistyczny – zastosowanie

Laseroterapia jest coraz częściej wykorzystywana w okulistyce, nie tylko w diagnostyce, ale również w leczeniu. Najpopularniejsze jej wykorzystanie to laserowa korekcja wad wzroku, jednak laser okulistyczny stosuje się również wtedy, gdy przeprowadzane są inne zabiegi okulistyczne.

Ze względu na swoje walory (szybkość działania, precyzyjność, brak skutków ubocznych, brak blizn pozabiegowych), laser okulistyczny Tango z powodzeniem wspiera leczenie jaskry, podstępnej choroby oczu, która dotyka znaczną część społeczeństwa.

Jaskra – objawy i leczenie

Podstępność jaskry polega na tym, że choroba przez długi czas może nie dawać zupełnie żadnych objawów. Jednocześnie wywołuje w narządzie wzroku nieodwracalne zmiany, prowadzące do znacznego pogorszenia – a w skrajnych przypadkach również do utraty – wzroku. U niektórych pacjentów pojawiają się symptomy, które powinny skłonić do szybkiej wizyty u specjalisty. Są to m.in.:

 • wyraźne zawężenie pola widzenia;
 • silny ból oka połączony z bólem głowy;
 • efekt halo, czyli widzenie wokół źródła światła charakterystycznych, tęczowych pierścieni;
 • zamglony obraz przy jednoczesnych silnych bólach głowy.

Jak leczyć jaskrę? Nowoczesne metody leczenia jaskry obejmują leczenie farmakologiczne, laser okulistyczny, a w razie konieczności – leczenie chirurgiczne. Z tych trzech metod najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i dające najszybsze rezultaty jest laserowe leczenie jaskry.

Leczenie jaskry – laser okulistyczny

Ponieważ jaskra polega na uszkodzeniu nerwu wzrokowego w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, jedyną skuteczną metodą leczenia jest takie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, które pozwoli zatrzymać lub maksymalnie spowolnić rozwój choroby.

Na czym polega leczenie jaskry laserem okulistycznym? Laser okulistyczny w Bielsku w Szpitalu Pod Bukami to laser okulistyczny Tango. Umożliwia on przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu w zaledwie kilkanaście minut. Laseroterapia może być jedyną metodą walki z jaskrą, lub stanowić uzupełnienie terapii farmakologicznej. Selektywna trabekuloplastyka, znana również pod nazwą SLT, to mało inwazyjna technika leczenia, w której za pomocą lasera okulistycznego udrażnia się drogi odpływu z oka cieczy wodnistej. Pacjent nie odczuwa bólu, a zabieg nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, można go również w razie potrzeby powtarzać.

Leczenie jaskry w Bielsku – gdzie na zabieg?

Potrzebna Ci operacja jaskry w Bielsku? Interesują Cię wyłącznie nowoczesne metody leczenia jaskry? Posiadamy laser okulistyczny Tango w Bielsku, za pomocą którego w szybki sposób i całkowicie bezpiecznie można powstrzymać rozwój choroby, zapobiegając poważnym uszkodzeniom wzroku. Możesz skontaktować się z nami w celu umówienia terminu wizyty okulistycznej oraz zaplanowania laserowego leczenia jaskry.

W gabinecie przyjmują

lek. med.

Monika Majchrowicz

specjalista chorób oczu

lek. med.

Łukasz Wójcik

specjalista chorób oczu

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)