20
sty 2020
Firma Erchonia jest światowym liderem w dziedzinie zastosowań laserów niskoenergetycznych. W ciągu ostatnich 17 lat Erchonia przeprowadziła badania z czołowymi specjalistami na całym świecie, aby rozwinąć dyscyplinę naukową dotyczącą zimnych laserów. Przed wprowadzeniem produktów na rynek, ich bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Codziennie tysiące laserów Erchonia znajduje zastosowanie w eliminacji bólu, przyspieszaniu gojenia, terapii trądziku czy redukcji tkanki tłuszczowej.
CZĘSTOŚĆ WYSTĘPOWANIA PRZEWLEKŁEGO BÓLU
Szacuje się, iż ponad 56 milionów osób rocznie w USA cierpi z powodu przewlekłego bólu różnego pochodzenia. Przewlekły ból odpowiada za największą liczbę nieobecności w pracy w porównaniu
z jakąkolwiek inną grupą chorób, a częstość jego występowania ciągle wzrasta.
Najczęściej osoby, które doświadczają bólu (plecy, stawy, szyja) sięgają natychmiast po leki przeciwbólowe w poszukiwaniu szybkiej ulgi. FDA wydała niedawno ostrzeżenie w związku
z niewłaściwym stosowaniem i nadużywaniem leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty powodujących ciężkie powikłania, takie jak wrzody żołądka, zaburzenia słuchu i niewydolność wątroby.
Co więcej, lekarze ostrzegają przed skutkami ubocznymi leków przeciwbólowych na receptę.
BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ TERAPII POTWIERDZONA PRZEZ FDA
Niskoenergetyczne lasery firmy Erchonia oferują klinicznie udowodnioną terapię, która jest bezpieczna i efektywna oraz została zatwierdzona przez FDA w przypadku:
- Przewlekłego bólu szyi
- Bólu pooperacyjnego
- Bólu barków
- Bólu związanego z ostrogą piętową
JAK DZIAŁA ZIMNY LASER?
Lasery niskoenergetyczne (LLLT) lub “zimne lasery”, są bezinwazyjnym, bezbolesnym, nie wymagającym przyjmowania leków rozwiązaniem stosowanym w szerokim zakresie terapii m.in. ostrego i przewlekłego bólu, modelowania sylwetki, trądziku i redukcji widoczności cellulitu.
Receptory znajdujące się w mitochondrium produkującym energię komórkową są zdolne do absorbowania światła o określonej długości fali. Receptory te należy traktować tak jak inne receptory leków. Kiedy przyjmujemy leki, ich składniki są absorbowane przez organizm i lokalizują właściwy sobie receptor w oparciu o strukturę molekularną i wiążą się z tym receptorem. W momencie gdy lek zwiąże się z receptorem wewnątrz komórki następuje reakcja wtórna. Podobny mechanizm można zaobserwować w przypadku ekspozycji ciała na światło o określonym kolorze. W czasie terapii, światło przenika przez skórę a następnie jest absorbowane przez właściwy receptor. Na skutek tej stymulacji wzrasta produkcja energii w komórce, zachodzą reakcje biochemiczne, synteza białek i czynników wzrostu, oraz proliferacja komórek i zwiększony przepływ krwi i tlenu.