Gabinet Ginekologiczny

Ginekolog w Bielsku-Białej – na co zwrócić uwagę?

W dobie szerokiego dostępu do usług medycznych, trudno jest samodzielnie znaleźć specjalistę, który w pełni odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Jeśli potrzebny Ci ginekolog w Bielsko Białej, możesz rozważyć skorzystanie z porad naszej placówki. Wiemy, że w przypadku lekarza ginekologa wymogi Pacjentek są specyficzne i nie podlegają negocjacjom. Nasz lekarz ginekolog w Bielsku może się okazać tym specjalistą, którego szukasz.

Decydując się na poradnię ginekologiczną należy zwrócić uwagę na:

 • dostęp do badań specjalistycznych (USG ginekologiczne, cytologia);
 • możliwość przeprowadzenia zabiegów ginekologicznych (jak leczenie nadżerki);
 • możliwość komfortowego przygotowania się do badania (pomieszczenie sanitarne do dyspozycji pacjentek);
 • krótki termin oczekiwania na wizytę;
 • dyskrecję i komfortowe warunki przez cały czas pobytu w poradni ginekologicznej;
 • dostosowanie zakresu usług do aktualnych potrzeb pacjentki (warto zwrócić uwagę na to, czy polecany ginekolog w Bielsku oferuje pełen zakres usług ginekologicznych, tak, by nie trzeba było po kilku latach zmieniać placówki).
kobieta zdrowie intywmne

Poradnia ginekologiczna w Bielsku-Białej – zakres usług

Nasza poradnia ginekologiczna w Bielsku stosuje nowoczesne metody diagnostyki i leczenia, jak na przykład leczenie nadżerek metodą fotokoagulacji. Zapewniamy kompleksową opiekę związaną ze zdrowiem intymnym kobiet w każdym wieku. U nas opiekę medyczną znajdą kobiety w ciąży i połogu, kobiety w wieku menopauzalnym, pacjentki onkologiczne oraz wszystkie te panie, które stawiają na nowoczesną, bezpieczną i skuteczną antykoncepcję hormonalną.

Nasza poradnia ginekologiczna w Bielsku-Białej jest dobrze skomunikowana z miastem oraz z miejscowościami ościennymi. Na wizytę dotrzesz szybko i bez problemu, a na miejscu czeka na Ciebie wykwalifikowany personel medyczny.

Ginekolog Bielsko prywatnie – kiedy warto skorzystać?

Powody, dla których kobiety poszukują ginekologa w Bielsku, mogą być bardzo różne. Być może masz trudności z zajściem w ciążę, potrzebne Ci USG ginekologiczne w Bielsku-Białej, a może martwisz się, że stosowane przez Ciebie metody antykoncepcyjne są niewystarczające.

Bez względu na to, czy profilaktycznie chcesz zadbać o swoje zdrowie intymne, czy też zmagasz się z konkretnym problemem natury ginekologicznej, nie wahaj się i zgłoś się do ginekologa. Wizyta u lekarza ginekologa może przebiegać bez stresu, bólu i poczucia zakłopotania! Nasi specjaliści zadbają o Twoje zdrowie intymne, a Ty nie narażasz się na przestarzałe metody leczenia czy długie oczekiwanie na wizytę.

Pamiętaj, że do ginekologa można się zgłosić zarówno z konkretnym problemem zdrowotnym, jak i w ramach profilaktyki. Każda kobieta powinna przynajmniej raz na 3 lata wykonać cytologię, przy czym rekomendowane są badania w odstępach od 1 do 2 lat (o ile pacjentka nie znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka).

W gabinecie ginekologicznym w naszej przychodni w Bielsku możesz wykonać:

 • badanie USG;
 • badanie cytologiczne;
 • leczenie nadżerek metodą fotokoagulacji;
 • implant antykoncepcyjny.

Do dyspozycji pacjentek w gabinecie znajduje się pomieszczenie sanitarne.

Z jakimi objawami zgłosić się do ginekologa?

Do lekarza ginekologa warto zgłosić się nie tylko po antykoncepcję hormonalną czy w celu wykonania cytologii. Istnieje wiele przyczyn, które powinny skłonić kobietę do odwiedzenia tego specjalisty. Jeśli tylko niepokoją Cię któreś z poniższych objawów: -

 • plamienia między cyklami;
 • brak miesiączki lub nieregularne miesiączki;
 • obfite krwawienia menstruacyjne lub zbyt skąpe krwawienia;
 • ból podczas stosunku;
 • nieprawidłowości związane z wydzieliną z pochwy, upławy;
 • świąd i pieczenie w miejscach intymnych;
 • ból w okolicach jajników;
 • nawracające infekcje intymne;
 • próby zajścia w ciążę zakończone niepowodzeniem,

skorzystaj z pomocy w gabinecie ginekologicznym. W naszej placówce przyjmują ginekolodzy z Bielska – informacje o możliwych terminach wizyt uzyskasz w rejestracji lub dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu.

Co warto wiedzieć o badaniach ginekologicznych

Cytologia

Profilaktyka raka szyjki macicy to temat do niedawna bardzo szeroko propagowany w mediach. Najważniejszym badaniem wykonywanym w jej ramach pozostaje cytologia.

 

Nadżerka - częsta, lecz lekceważona przypadłość

Nadżerka to niewielka rana o nierównym kształcie, która pojawia się w śluzówce szyjki macicy. Najczęściej powstaje ona w wyniku urazu mechanicznego bądź też rozwinięcia się stanu zapalnego, a także - przez zakażenie infekcją intymną. Objawami, które powinny wzbudzić niepokój są:

 • plamienia między menstruacjami bądź też po stosunku;
 • występowanie białych upławów (bądź upławów o nietypowej barwie i nieprzyjemnym zapachu);
 • pojawienie się dolegliwości bólowych w podbrzuszu i odcinku krzyżowo-lędźwiowym;

Implant antykoncepcyjny

Współcześnie dla kobiet dostępnych jest wiele rozwiązań w zakresie metod zapobiegania ciąży. Rzadko które z nich charakteryzują się jednak tak wysoką skutecznością i bezpieczeństwem jak implant antykoncepcyjny. Implanty kategoryzowane są jako długotrwała antykoncepcja hormonalna. Wyglądają niepozornie - mają postać elastycznych plastikowych pręcików o wymiarach 4 x 0,2 cm. Taka niewielka powierzchnia pozwala im działać przez okres od 6 miesięcy do nawet 5 lat.

Badanie USG

W gabinecie przyjmują

dr n. med.

Bogdan Zasada

specjalista ginekolog-położnik, onkolog, cytolog

lek. med.

Maria Madajska-Kawulok

specjalista ginekolog-położnik, cytolog

lek. med.

Monika Stankowska

specjalista ginekolog-położnik

lek.med.

Mikołaj Baliś

lek.med.

Agnieszka Brauntsch

specjalista ginekolog-położnik

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)