Gabinet Pulmonologiczny

Pulmonolog jest specjalistą zajmującym się badaniem oraz terapią nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu oddechowego. Mogą mieć one charakter wrodzony bądź nabyty.
Powtarzające się sytuacje wymagające konsultacji z pulmonologiem dotyczą głównie trudności z oddychaniem, uczucia duszności, jak również nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Przewlekły kaszel - również ten spowodowany paleniem papierosów - to kolejna przesłanka, by umówić wizytę u specjalisty. Diagnostyka w gabinecie pulmonologicznym obok wywiadu z pacjentem opiera się na spirometrii.

Możliwość wykonania badania spirometrii.

Spirometria – rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego. Badanie wykonuje się przy pomocy urządzenia zwanego spirometrem.

Spirometria jest niezbędna do rozpoznania i kontroli efektów leczenia częstych chorób układu oddechowego: astmy i POChP.

W gabinecie przyjmują

lek. med.

Iwona Ganobis

specjalista pulmonolog

telefon

ZACHĘCAMY DO REZERWACJI TELEFONICZNEJ
(STOPKA PONIŻEJ)